Geoblog.pl    marianka    Podróże    Haszymidzkie Królestwo Jordanii i przyległości    Grawitacja
2016

Grawitacja

Izrael
Izrael, Jerusalem

Jerozolima.
To miasto ma tak olbrzymią grawitację, że musieliśmy tutaj wrócić, choćby i nadkładając drogi. Choćby i nie mając zbyt wiele czasu.
Choćby i lał deszcz, a przenikliwe zimno wywoływało co chwilę serię dreszczy.
Choćby i znosząc ceny, które w sąsiedniej Jordanii przyprawiłyby nas o zawirowanie głowy.
Choćby i klnąc pod nosem widząc to całe profanum w miejscu największego sacrum - kramy ze wszystkim, od kiczowatych różańców po bieliznę i AGD, resztki owoców taplające się w błotnistych kałużach, lekceważące wszelkie świętości azjatyckie wycieczki. Cóż, może i dobrze że to miasto żyje zwykłym, prozaicznym życiem.

No ale co tu dużo mówić, jedno popołudnie w Jerozolimie warte jest każdego 'choćby'.

A jeśli czujecie niedosyt, to więcej o Jerozolimie pisałam ostatnio tutaj.
Zapraszam.

migot
migot - 2016-03-15 23:50
Rozumiem Cię doskonale - sama co dopiero byłam drugi raz w Jerozolimie, i chętnie pojechałabym kolejny!

genek
genek - 2016-03-16 00:05
mam to samo. też byłem 2 razy i tez trzeci raz bym chciał... Jerozolima to esencja świata , druga esencja to podobno Nowy Jork... ale tam jeszcze nie byłem...

marianka - 2016-03-16 07:00
Genek: O, faktycznie, coś w tym jest:)

BPE
BPE - 2016-03-16 08:45
wcale się nie dziwię .......marzę, żeby koniecznie tam zawitać - to chyba obowiązek każdego chrześcijanina ........

zula - 2016-03-17 11:44
Zobaczyc zdjecia zrobione w jedno popoludnie- fantastyczne- dziekuje !

Eugene
Eugene - 2016-03-25 14:31
Po obejrzeniu zdjęć, sam poczułem grawitację.
Piękne zdjęcia.

Marianka