Geoblog.pl    marianka    Podróże    Róża Włoch - Liguria, Toskania i Friuli    Śliczny kurort
2017

Śliczny kurort

Włochy
Włochy, Portofino

W Portofino wszystko jest śliczne - napisano w przewodniku.

Faktycznie, kręta, nadbrzeżna droga do Portofino była śliczna.
Wąskie uliczki schodzące do morza były śliczne. Nadmorskie kolorowe domy pomalowane w imitacje fresków i rzeźbień były śliczne. Mały port na malownicze jachty też był śliczny. Całkiem śliczne były także gustowne butiki i ich dopracowane wystawy, a także kramy z lokalnymi pamiątkami i pocztówkami w bajkowych kolorach. Śliczna była nawet bujna zieleń widoczna nad linią domów. I śliczny był kolor morza w świetle popołudnia.

W Portofino wszystko jest śliczne.
Prawda, ale nawet największa uroda przegrywa w starciu z tłumem, gorącem i snobizmem.
Nie czuliśmy się w Portofino dobrze. Tłum przysłaniał ładne widoki i napierając nie pozwalał stanąć na chwilę, żeby się zapatrzeć na ładne detale, donośna muzyka z knajp zagłuszała odgłosy morza, a ceny w knajpach odstraszały.
Kilka zdjęć utrwaliło urodę tego miasteczka, z którego uciekliśmy po kilkunastu minutach.
Jeśli wrócimy, to po sezonie :)

stock
stock - 2017-09-27 20:14
Na zdjęciach jakoś tego tłumu nie widać :)

tealover
tealover - 2017-09-27 20:19
no właśnie :D

marianka - 2017-09-27 20:32
To prawda, że na tym placu nad morzem, któremu zrobiłam najwięcej zdjęć prawie nikogo nie było, może z racji nasłonecznienia :) Ale uliczki w wyższej części miasta, plus deptak wzdłuż portu (widać w tle na niektórych zdjęciach) były strasznie zatłoczone. Tak, że tam akurat zdjęcia za bardzo się nie dało zrobić :)
Ale fakt, często zdjęcia przeczą opisom :)

BPE
BPE - 2017-09-28 09:23
uroczo, kolorowo ......

zula - 2017-09-28 10:49
Bardzo chciałabym zobaczyć ten rejon Włoch!!

marianka - 2017-09-28 10:51
@zula: myślę, że poza sezonem jest tam naprawdę przepięknie. Ale błagam, nie jedź tam w sierpniu :)

mamaMa
mamaMa - 2017-09-29 16:46
Slawa Przybylska!
"Jest długie lato w Portofino
I dużo gości z wszystkich stron
I strumieniami płynie wino
Tu, w Portofino, przez całą noc..."

Czyli jesienia i koniecznie wieczorem z glosem Slawy - marzenie:-)

mirka66 - 2017-10-02 09:56
Cudne miasteczko.Jesli się nie mylę to właśnie o nim śpiewała A. German.

BoRa
BoRa - 2017-11-06 21:44
Ach, te włoskie elewacje we wszystkich odcieniach żółci, to wszystko jednoznacznie kojarzy mi się z wakacjami.

danach
danach - 2017-11-23 12:24
Też lubię takie miejsca po sezonie

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024