Geoblog.pl    marianka    Podróże    Korona Gór Polski    Nr 14 - Babia Góra (1725 m), Beskid Żywiecki
2017

Nr 14 - Babia Góra (1725 m), Beskid Żywiecki

Polska, Babia Góra

Mała Róża skończyła już 7 tygodni, odbyła kilka małych wykapek za Kraków, przyszedł więc czas na zapoznanie jej z górami. Wybór był prosty - zabieramy naszą babę na Babią Górę, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego!

Plan był równie prosty.
Mieliśmy wczesnym rankiem podjechać na Przełęcz Krowiarki i stamtąd podejść czerwonym szlakiem przez Sokolicę i Gówniaka prosto na Babią. Nie przewidzieliśmy dwóch rzeczy. Po pierwsze tego, że zbieranie się z małym dzieckiem nie idzie nam jeszcze tak szybko, a po drugie tego, że piękna sobotnia pogoda ściągnie na Babią dzikie tłumy.
Tak czy siak, o 11 rano dojechaliśmy do Krowiarek i po pół godzinie udało nam się zaparkować wzdłuż drogi. Byliśmy gotowi, żeby ruszyć na szlak.

O ile sama trasa była prosta i nieskomplikowana, to zagadką było jak Róży będzie spodoba się dłuższy marsz w chuście i na ile mi wróciła kondycja po operacji. Na szczęście całość okazała się być sukcesem - po godzinie i 18-stu minutach przeciskania się przez tłumy na szlaku stanęliśmy na szczycie.
Róża zdobyła swój pierwszy szczyt w życiu!

Pierwsza góra za nami, czas na pierwszą podróż.
Nowiutki paszport już jest, możemy więc ruszać w drogę!

genek
genek - 2017-07-30 20:08
Szacun!! Ojciec w górach z córką w chuście i z żoną pod rękę to debeściak. Super wyglądasz. Tak trzymać!!!

mamaMa
mamaMa - 2017-07-30 20:28
Witaj Rozo na szlakach...zycia!
Trafilas na rodzicow, ze ho, ho:-)
Brawo Wy i ciekawe dokad Was pierwszych we trojke wywieje:-)

mikasz
mikasz - 2017-07-30 21:36
No, i tak trzymać !!!

marianka - 2017-07-30 21:49
@mamaMa: nic bardzo ambitnego. Dobrze nam znany kraj (chociaż wybieramy się do jego regionu, w którym jeszcze nie byliśmy), chcemy sprawdzić siebie i ją w samolocie i aucie przed poważniejszymi wyjazdami :)

BPE
BPE - 2017-07-30 23:16
Matko jak ten czas leci, nie śmiałam pytać, wydawało mi się że to połowa ciąży, a to już...
Szaleni rodzice, bedzie i szalone dziecko....
Gratulacje!

zula - 2017-07-31 06:05
Rożo pierwsza góra pokonana...kolejne wędrówki przed Tobą ! Jesteś Wielka!
Gratulacje dla Rodziców...wyglądacie pięknie!
:-)

stock
stock - 2017-07-31 14:39
Świetny początek! Jak tak wysoko zaczyna to co będzie dalej?:)

marianka - 2017-07-31 14:44
@stock: haha, dobre pytanie :) może powinniśmy ją wziąć też w niższe miejsca, tak dla równowagi :D

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024