Geoblog.pl    marianka    Podróże    Dodo na plaży - Mauritius i trochę Madagaskaru    Plaża
2017

Plaża

Mauritius
Mauritius, Trou aux Biches

Mauritius kojarzy się głównie jako wypoczynkowo-plażowy kierunek.
Trochę egzotyczny, trochę mniej dostępny, ale w gruncie rzeczy oferujący to samo, co i inne, bliższe miejsca.
Przyznam się, że i ja początkowo miałam taki obraz w głowie.

I częściowo tak jest - masa ludzi przylatuje tutaj skuszona wiecznie dobrą pogodą, cudownymi plażami z piaskiem mięciutkim jak mąka i ciepłą wodą w oceanie.

Nic dziwnego, bo Mauritius to naprawdę rajski kierunek.
Sezon trwa tu prawie cały rok i choć oficjalnie luty to czas deszczy i cyklonów, to i tak na północnej części wyspy właściwie nie pada, a temperatura oscyluje w okolicach przyjemnych 30-stu stopni Celsjusza.
Pięknych plaż jest mnóstwo, są publicznie dostępne i codziennie sprzątane. Ma się wrażenie, że ciągle panuje to wesoła i przyjazna atmosfera - ludzie uprawiają jogging, bawią się w wodzie, budują skomplikowane budowle z piasku, a wieczorami całe liczne rodziny piknikują, podziwiają bajkowe zachody słońca i spędzają razem czas.

Woda w oceanie jest ciepła, a fale łagodne i małe, ponieważ te duże zatrzymują się na otaczającej wyspę rafie koralowej. Która oczywiście stanowi świetne miejsce dla fanów nurkowania.

Zalet wyspy jest więcej - praktycznie nie ma tu chorób tropikalnych i ryzyko zachorowania na malarię jest minimalne. Jest tu bardzo bezpiecznie, a mieszkańcy są niezwykle przyjaźni. Także i infrastruktura jest na wysokim poziomie - od doskonałej służby zdrowia po zaplecze turystyczne i kulinarne.

Słowem, jak powiedział Mark Twain - Bóg najpierw stworzył Mauritius, a dopiero potem raj, na jego podobieństwo.

I tutaj właściwie mogłabym skończyć moją relację, dodając oczywiście kilka zdjęć z cudownych zachodów słońca na plaży (czego i tak nie omieszkam się zrobić!).
Prawda jest jednak taka, że mimo najszczerszych chęci, nie byłam w stanie wytrzymać na plaży dłużej niż godziny, nawet na tej najbardziej idealnej. Jeśli więc ciekawi Was jaki jest ten poza-plażowy Mauritius, to zapraszam do kolejnych relacji. Kończymy z plażą i sprawdzamy czy raj naprawdę jest rajem! :)

ciesielka
ciesielka - 2017-02-18 23:35
Super tam. Już są chęci.

marianka - 2017-02-18 23:51
@ciesielka: to czekajcie na resztę - Mauritius naprawdę ma się czym pochwalić poza plażami! :)

BPE
BPE - 2017-02-19 17:21
wow....cudo !!!

zula - 2017-02-24 15:08
Fantastyczne zachody słońca!
,,55,, brzmi bardzo dobrze-gratuluje do 100 tuż tuż

marianka - 2017-02-24 16:40
@zula, nieskromnie powiem, że jest ich nawet więcej, ale mam straszne zaległości z relacjami :) 60-tkę już przekroczyłam ;)

zula - 2017-02-26 12:07
O... Cieszę się!
Marianko pisz dla nas ...Pisz dla siebie i ... pokoleń także !
:-)

mamaMa
mamaMa - 2017-03-17 12:25
Same zalety!
Naprawdę?

Gratuluję zobaczenia sporego kawałka świata - brawo i tak trzymaj (-cie)!

mamaMa
mamaMa - 2017-03-17 12:25
Same zalety!
Naprawdę?

Gratuluję zobaczenia sporego kawałka świata - brawo i tak trzymaj (-cie)!

danach
danach - 2017-03-25 21:08
Zachody słońca cudowne ale cieszę się na coś więcej..., ja mam zaległości w czytaniu :)

mirka66 - 2017-04-09 09:11
Ale pieknie ! Tylko pozazdroscic .

BoRa
BoRa - 2017-04-17 22:37
Marianko, rajski kierunek. Zdjęcia zachodów fantastyczne.
Czy może być jeszcze ciekawiej??? Och muszę nadrobić zaległości i zanurzyć się w opisach.
pozdrawiam serdecznie
BoRa