Geoblog.pl    marianka    Podróże    Korona Gór Polski    Nr 10 - Śnieżnik (1425 m), Masyw Śnieżnika

Nr 10 - Śnieżnik (1425 m), Masyw Śnieżnika

Polska, Śnieżnik

Być w Kotlinie Kłodzkiej i nie skusić się na wejście na Śnieżnik?
Niemożliwe!

Ze Stronia Śląskiego wyjechaliśmy na południe rowerami wygodną asfaltówką. Tę część pokonaliśmy wyjątkowo szybko - znowu pogoda nas rozpieszczała, świeciło słońce, lekki wiatr dmuchał w plecy i aż chciało się jechać przed siebie.
W Bolesławowie odbiliśmy na żółty szlak, wciąż wiodący wygodną drogą, a po chwili zniknęliśmy w lesie, obierając czerwony szlak rowerowy. Tutaj kończył się asfalt, a droga zaczęła mocniej piąć się pod górę. Cieszyliśmy się, że wreszcie doczekaliśmy się jakiś wyzwań, chociaż uczciwie rzecz biorąc, szlak nie był trudny i poza paroma stromszymi odcinkami, podjazd nie był zbyt męczący. Ani razu nie musieliśmy schodzić i pchać rowerów. Kotlina Kłodzka to idealnie miejsce dla rowerzystów!

Nieco trudniej się zrobiło, gdy dotarliśmy do głównej śnieżnickiej trasy, połączenia żółtego i czerwonego szlaku. Droga zrobiła się dość stroma i mocno kamienista, a do tego ludzi było multum. Koniec końców, rowery przez większą część tego odcinka trzeba było pchać.

Krótki wypoczynek czekał nas w Schronisku Na Śnieżniku im. Zbigniewa Fastnachta. Część ekipy wolała tam zostać, a my we dwójkę, już na nogach ruszyliśmy na finalny odcinek zielonym szlakiem. Kilka chwil i Śnieżnik został zdobyty!
Faktycznie, widoki z jego łysego szczytu warte są kilku godzin pedałowania!
Nie były one zresztą jedyną nagrodą dla nas tego dnia - czekał nas jeszcze fantastyczny zjazd w dół!
Góry, rowery i lato to najlepsze połączenie!

mamaMa
mamaMa - 2017-02-04 19:12
Góry, rowery i ... aparat fotograficzny!
Brawo Wy!!!

genek
genek - 2017-02-05 12:18
A gdzie Rudawiec?

marianka - 2017-02-05 12:19
No właśnie niestety musieliśmy go pominąć, bo czasu było mało, a Śnieżnik kusił! Ale Kotlina Kłodzka tak nas oczarowała, że z pewnością jeszcze tam wrócimy!!

BPE
BPE - 2017-02-05 13:13
no tak.......pięcie się do góry z rowerami nie należy do przyjemności, ale za to jaka potem nagroda !

Eugene
Eugene - 2017-02-20 14:58
Śnieżnik - może uda mi się jeszcze raz tam być?
Gratulacje dla zdobywców !!!

louis
louis - 2018-12-24 04:28
Byłem, widziałem, więc potwierdzam...
Tak pięknie tam naprawdę jest..!

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024