Geoblog.pl    marianka    Podróże    Zrozumieć Kubę    Miasto mostów

Miasto mostów

Kuba
Kuba, Matanzas

Matanzas, miasto mostów było ostatnim, przed powrotem do Hawany, naszym przystankiem na Kubie.
Miało być typowym, nieturystycznym kubańskim miastem - zwyczajnym, nieogarniętym jeszcze szaleństwem pazernej turystyki. Miejscem, gdzie doznamy tej upragnionej kubańskiej autentyczności.
Do tego miało zachwycać sporą ilością różnorodnych mostów przerzuconych przez miejskie rzeki - Yumuri i San Juan.

Miało, ale (zabijcie mnie, bo znów będę narzekać!) nie było wcale przyjemnym miejscem do odwiedzenia.

Może wpływ na to miało oszustwo, na które podwójnie daliśmy się nabrać już po wyjściu z autobusu. Może przerażająca nazwa - która oznacza zabijanie z hiszpańskiego. Może wszechobecny smród unoszący się z rynsztoków płynących środkiem (nie wszystkich na szczęście) ulic. Może przejmujące odczucie smutku, które przebijało się nawet przez radosne piski dzieciaków grających w bejsbola na skrzyżowaniu i nastolatków wygłupiających się nad rzeką. Mimo pięknego popołudniowego światła, ciekawej, choć rozsypującej się miejscami architektury (przecież to przed Rewolucją były 'Ateny Kuby'!!) i karcianych stolików rozłożonych wprost na ulicy, to miasto było smutne.

Jak taka klatka filmu urwanego tuż przed katastrofą - tam też coś wisiało w powietrzu.

stock
stock - 2015-05-24 20:57
Miast może i nieprzyjemne, ale jakie piękne zdjęcia!

BPE
BPE - 2015-05-24 21:15
w takich miejscach najczęściej wychodzą nam najwspanialsze zdjęcia !

Mirka66
Mirka66 - 2015-05-24 22:51
Super zdjecia.Tylko pozazdroscic.

BoRa
BoRa - 2015-05-25 13:19
Ojojoj. Przykre ale autentyczne super ze dzielisz się swoimi odczuciami bez upiększania.
Most bardzo podobny mamy w Poznaniu! Mam na myśli most Rocha.

Eugene
Eugene - 2015-05-25 18:30
Może taka jest po prostu Kuba, która cały czas zaskakuje.

danach
danach - 2015-05-29 22:55
Chyba rację ma Eugene, taka jest Kuba ale zdjęcia super :)

mamaMa
mamaMa - 2015-05-31 11:51
Patrząc na roześmiane dzieci trudno uwierzyć w ich smutek, ale domyślam się atmosfery w tym kruszącym się i sypiącym miejscu. Ciekawe kiedy przeminie ten rewolucyjny stan i to miejsce znów stanie się Atenami wyspy...

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024