Geoblog.pl    marianka    Podróże    Zrozumieć Kubę    Tytułem wstępu

Tytułem wstępu

Kuba
Kuba, Havana

Zdradzę Wam, że właśnie mija:
- prawie rok od pamiętnej wyprawy do Słowenii
- prawie 2 miesiące od naszego ślubu
- prawie 20 godzin od powrotu z kolejnej wyprawy
!

Zaległości geologowe mam straszliwe, bo i dzieje się ostatnio w moim życiu tyle, że trudno za tym wszystkim nadążyć, ale tradycyjnie zapraszam do konkursu - gdzie też byłam w ostatniej podróży ze starym paszportem;)?

-----
Pisane 15.11.2014

lorien
lorien - 2014-11-15 00:24
ja wiem, ale nie powiem!
I bardzo niecierpliwie czekam na relację:)

migot
migot - 2014-11-15 01:02
Chyba potrzebna jest jakaś drobna wskazówka, chociażby jedno słowo, do tej zagadki ;)

marianka - 2014-11-15 01:36
Hm, niech więc będzie wskazówka: kompletnie jeszcze nie mogę zasnąć;)

danach
danach - 2014-11-15 04:44
Oj gratulacje a byłaś w Stanach ?

zula - 2014-11-15 07:41
Piękne zdjęcia!
Życzę Młodej Parze zdrowia i wspaniałej podróży przez życie!
KUBA !?

rugala
rugala - 2014-11-15 08:22
República de Cuba!

BPE
BPE - 2014-11-15 10:08
Wszystkiego co najlepsze na tej nowej drodze życia !!!!
gdziekolwiek nie byłaś - na pewno było cudownie .....czekam z niecierpliwością na relację :-)))

stock
stock - 2014-11-15 11:19
Kompletnie nie mam pojęcia, Kuba wydaje mi się trochę za blisko jak na problemy z zaśnięciem. Skoro to podróż poślubna, to może zaszaleliście z jakimś Galapagos :-)

A panna młoda przepiękna!

genek
genek - 2014-11-15 12:06
jejku jaka Ty śliczna. Twój mąż to wyjątkowy szczęściarz!!! Pojęcia nie mam, gdzie byliście... może Daleki Wschód

migot
migot - 2014-11-15 12:49
Peru? Kostaryka?

mikasz
mikasz - 2014-11-15 13:14
Serdeczne gratulacje i dużo szczęścia w nowej podróży !!!
Na pewno Ameryka Południowa. Jeśli musi być konkretniej to stawiam na Peru lub Chile.

danach
danach - 2014-11-15 16:42
doczytałam, w Stanach byłaś ale chciałaś wrócić jak się nie udało w podróży poślubnej to może Siri Lanka teraz taka modna
Jeszcze raz GRATULACJE !!! Wyglądasz ślicznie :)

marianka - 2014-11-15 22:47
Dzięki wielkie;)
Nie spodziewałam się, że tak dobrze mnie znacie, bo prawidłowa odpowiedź padła bardzo szybko - byliśmy na Kubie!
Z relacją będę musiała chyba trochę poczekać, bo jeszcze kilka innych wypraw jest w kolejce, ale zanim to - Zula

marianka - 2014-11-15 22:48
@stock: a swoją drogą, to Galapagos bardzo zaczęły mi się marzyć - strasznie dużo osób spotkanych na Kubie bardzo je nam reklamowało;)

zula - 2014-11-16 17:37
Prawda Marianko ,że tylu latach pisania na blogu można poznać marzenia turystyczne bardzo dobrze.
Myślę ,że biorąc udział w konkursie każdy z nas także pisze swoje kierunki podróży i tam wysyła Ciebie.
Moje marzenie wyjazdu na Kubę zostało spełnione. Cieszę się i cierpliwie czekam na relację.
...a jak chciałabyś przyznać mi "nagrodę" to poproszę o zamieszczenie jednego zdjęcia z Kuby w tym rozdziale! Będę szczęśliwa i wyróżniona.
Dziękuję :)

mamaMa
mamaMa - 2014-11-16 23:32
Marianko, przesliczna panna mloda, przystojny pan mlody, szczescie, ze az chce sie zyc, tyle za Wami, a ile przed - zycze drogi pelnej lagodnosci i zawilosci, ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu:-)
Strasznie, strasznie jestem Twojej Kuby ciekawa i nie ukrywam, ze tym razem mi sie nie podoba, ze trzeba czekac;-)

BoRa - 2014-11-17 17:53
Wiwat dla Uroczej Młodej Pary!
Życzę wszelkiej pomyślności i wielkich wspólnych radości
BoRa

PS Czy ja dobrze widzę, że Młoda mężatka ma siostrę bliźniaczkę?

marianka - 2014-11-17 18:04
Och BoRa, ale komplement! Haha, bardzo mi miło;) :D
Mam siostrę, ale jest 2 lata młodsza. I jest jedną z najładniejszych dziewczyn jakie znam!

BoRa - 2014-11-18 21:54
:-)

marianka - 2014-11-22 22:26
Zula, wedle życzenia;) Nie mogłam nie zacząć od chyba najbardziej charakterystycznego symbolu Kuby - przepięknych (i przestarych) aut!

zula - 2014-11-23 08:27
:) Dziękuję...i to jest esencja Kuby!

marianka - 2015-01-10 12:03
Widzę, że mój stary komentarz został jakoś ucięty. A chciałam prosić Zulę i Adama Rugałę o potwierdzenie, że ich adres to właśnie ten, który znam;)

Mirka66
Mirka66 - 2015-05-24 22:56
WOW !!! A tego sie nie spodziewalam.Super !!! :)
Wszystkiego co w zyciu najlepsze dla Mlodej Pary :)))
Domyslam sie ,ze Kuba to byla podroz poslubna.Super.

louis
louis - 2018-12-08 12:39
marianka - mam nadzieję, że masz włączoną opcję powiadamiania o nowych komentarzach na twoją skrzynkę mailową, abyś tego komentarza nie przegapiła i jeśli możesz, proszę cię o odpowiedź.
Cały twój wpis o kubie - rewelacyjny!!!! Zazdroszczę pióra i swady - majstersztyk.
Ale ja przy okazji chciałbym się też czymś pochwalić - otóż, wyobraź sobie, że kiedyś byłem na półrocznym kontrakcie... kubańskim statku (!), z prawie całą kubańską załogą (!) i oczywiście pływaliśmy z Europy na Kubę.
Widziałem więc to wszystko niejako "od podszewki", czerpiąc informacje o Kubie od samych moich podwładnych i żyjąc z nimi na co dzień. Kiedyś też o tym napiszę, bo w niektórych tamtejszych portach było naprawdę ciekawie.
Pozdrowionka

marianka - 2018-12-09 09:15
@louis: no to zrobiłeś doskonały wstęp - jestem bardzo ciekawa tego jak takie życie na kubańskim statku z kubańską załogą wyglądało. Co mówili o swoim kraju i zwyczajach. Napisz koniecznie, bo to ultra ciekawe!

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024