Geoblog.pl    marianka    Podróże    Słoweńska niespodzianka    Najpiękniejsze miejsce w Słowenii

Najpiękniejsze miejsce w Słowenii

Słowenia
Słowenia, Vintgar

Tuż obok Bledu, jakieś 3 kilometry drogi (w sam raz na przyjemny spacer), już na terenie Triglavskiego Parku Narodowego znajduje się jeszcze jedno magiczne miejsce - wąwóz Vintgar.
Jego nazwa pochodzi z języka niemieckiego i mówi o ogrodzie winnym, bo rzeczywiście, rzeczka biegnąca dnem wąwozu wije się niczym winne pnącze. Jest tu magicznie - intensywnie niebieska, prawie turkusowa woda z hukiem przelewa się wśród stromych skalnych ścian, których uczepiły się wąskie drewniane mosteczki, prowadzące przybyłych wśród tych wszystkich cudów natury.
O takich miejscach zresztą trudno wiele pisać, niech o uroku tego wąwozu powiedzą Wam więcej zdjęcia. A odpowiedź na to, dlaczego jest to miejsce podwójnie szczególne dla nas znajdziecie na ostatnim zdjęciu;)

Korzystając z tego, że dziś pod każdym względem mamy dzień dobrych wiadomości, chciałam Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne - dobrych szlaków i dobrych ludzi na nich spotkanych, głębokich przeżyć i zachwytów, wiary w siebie i wiary w ludzi.
Wszystkiego dobrego!

genek
genek - 2013-12-25 20:32
Najlepsze życzenia. Cel wyjazdu do Słowenii - jasny. Gratulacje!!! Piękny pierścionek na pięknym palcu pięknej dłoni :)

zula - 2013-12-25 20:39
Gratulacje Marianko !
Piękne miejsce na tak wyjątky moment - zdjęcia fantastyczne :)

mamaMa - 2013-12-25 22:46
Wąwóz jak najbardziej odpowiednią oprawą do takiego wydarzenia - jakże musiało być romantycznie! Brawo dla mężczyzny i gratulacje dla obojga - szczęścia na długo, czyli na zawsze! A przyznam się, że i ja wychodzę z tego roku jak i Ty, Marianko, zaręczona na wspólnej drodze po świecie...ciekawe, ciekawe dokąd nas te ścieżki zaprowadzą...Powodzenia!

marianka - 2013-12-26 00:44
mamaMa, rewelacja! Gratuluję serdecznie!!

mamaMa - 2013-12-26 01:55
Marianko, dziekuje...zareczyny zareczynami, milo i przyjemnie, a za chwile jeszcze milej, choc aktualnie silne kopanie w brzuch nie daje mi spac. Ot, i takie milosci losy - pomnazac i kochac, czego i Tobie, Wam zycze:-)

zula - 2013-12-26 08:48
:) mamaMa - podwójna rewelacja - GRATULUJĘ !

...oj jak Wam zazdroszę ! i zaręczyn i kopania...no nie !!- będę oprócz Poli miała nowe wnuki z geoblog.pl :-)

marianka - 2013-12-26 09:17
mamaMa, a to zaskoczenie! Trzymam kciuki i sama też trochę zazdroszczę! Ależ dużo dobrych wiadomości!!;))

ciesielka
ciesielka - 2013-12-26 13:13
Podwójne gratulacje dla Was obu!

mamaMa - 2013-12-26 22:36
Dziekuje, dziekujemy! Wnukow pewnie wiecej, Zulo, tylko takie troche w tle...nie bedzie juz tylko mama-ma, ale i wi i bedzie wiecej swiata odkrywania:-) Marianko - pieknej narzeczenskiej podrozy w Afryce!

stock
stock - 2013-12-28 09:07
Wielkie gratulacje!

mirka66 - 2013-12-28 22:51
Marianko - gratuluje Ci znow ale tym razem oficjalnie.
Gratulacje rowniez dla mamaMa.

mirka66 - 2013-12-28 22:52
Cudowne,niesamowite i niepowtarzalne widoki.

Hania
Hania - 2013-12-29 16:39
Wspaniałe relacje z podróży i zdjęcia jak zawsze. Cudowna wiadomość na zakończenie.Gratulacje!

BoRa - 2013-12-29 17:57
Marianko,
cudowna, romantyczna niespodzianka. Wybór miejsca mnie oczarował, trzeba przyznać, że chłopak jest pomysłowy.
Cieszę się razem z Wami i życzę Wam wszystkiego co najlepsze,
pozdrawiam serdecznie,
BoRa
PS jak będzie już znany termin tego najważniejszego dnia w Waszym życiu proszę koniecznie daj znać!

BoRa - 2013-12-29 17:57
Marianko,
Cieszę się razem z Wami i życzę Wam wszystkiego co najlepsze,
pozdrawiam serdecznie,

BPE
BPE - 2014-02-09 16:09
cudowna chwila w cudownym miejscu.....będzie co wspominać ....... gratulacje :-))

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2014-08-25 20:54
Spore opóźnienie mamy w czytaniu, więc z opóźnieniem, ale gratulujemy serdecznie! :)

zula - 2023-01-07 08:35
...miło się powraca do podróży, które były lat temu...wiele. Dzieci urosły ...są już podróżnikami i pojawiły się kolejne!
Cieszy ...bardzo cieszy!
Pozdrawiam