Geoblog.pl    marianka    Podróże    Nuestra Andalucía    Miasto wina i koni

Miasto wina i koni

Hiszpania
Hiszpania, Jerez de la Frontera

Kieliszek ze schłodzoną sherry, wygodny fotel w cieniu i łagodne dźwięki romantycznej gitary w tle podczas popołudniowej sjesty... kolejny raz odkrywałyśmy najlepsze oblicza Andaluzji!

Siedziałyśmy na głównym placu Jerez de la Frontera w południowym słońcu próbując rozmaitych tapas i popijając wyśmienitą sherry (która swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu miastu). Dookoła nas toczyło się bardzo powolne życie - od sąsiednich stolików dobiegał łagodny gwar, jakieś dzieciaki zataczały kółka na rowerkach po Plaza de la Asuncion, kilka skuterów stało leniwie opartych o ściany wiekowych kamienic, a uliczny grajek wygrywał na gitarze tęskne melodie. Mimo, że był to środek dnia, to tutaj zupełnie nikt się nie spieszył. Nawet potężna Kolegiata św. Salwatora główny i największy kościół miasta, wydawała się spokojnie zamknięta i śpiąca.
Kto wie, może to miasto tak ma, że jedynie wzmocnione wino i piękne konie są tu w stanie wzbudzić większe emocje?

Przyjemnie sobie odpływałam przy tych moich leniwych (jak i całe otoczenie) rozmyślaniach, gdy rozległ się głos, który przypominał nam, że dziś przed nami jeszcze długa droga...

Niech więc i ten wpis pozostanie taki jak nasza wizyta w Jerez - krótki i przynoszący dobre wspomnienia!

Andaluzjo, gdzie sjesta jest przyjemniejsza niż tu?

BPE
BPE - 2014-10-23 19:44
o....jak jest wino - to już mi się podoba :-)

zula - 2014-10-24 13:00
...słyszę dźwięki gitary i udziela mi się spokój!
Zdjęcia z wyskokiem mówią wszystko:młodość,radość i szczęście :)

zula - 2014-10-24 13:01
a...zapomniałam zapytać czy daleka droga to kierunek GIBRALTAR?!

marianka - 2014-10-24 13:09
Zula, prawie;) Po drodze jeszcze jeden przystanek!

Eugene
Eugene - 2014-10-24 16:22
Słodkie, leniwe Jerez de la Frontera sherry – można sobie pomarzyć.

danach
danach - 2014-10-26 12:06
oj tego trunku mi brakowało w Chinach, zmieniam kierunek na Hiszpanię !!!

marianka - 2014-11-14 11:49
Danach, koniecznie! Andaluzja jest cudowna. I rzeczywiście masz rację - wiosna to będzie chyba idealna pora, żeby tam pojechać!

BoRa
BoRa - 2014-11-17 17:55
Tam to chyba każda pora jest OK.

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024