Geoblog.pl    marianka    Podróże    Korona Gór Polski    Nr 3 - Wysoka (1050 m), Pieniny

Nr 3 - Wysoka (1050 m), Pieniny

Polska, Wysoka

Niedzielna trasa była przyjemnym relaksem w porównaniu do dwóch poprzednich dni. Nie żeby wcześniej było nam jakoś ciężko, ale po prostu niedziela, jak na niedzielę przystało było wyjątkowo łatwa i 'z górki' (nomen omen;)).
Przyznam, że postanowiliśmy sobie sprawę ułatwić już w sobotę dochodząc do schroniska Pod Durbaszką. Po drodze mijaliśmy obojętne owce, nadaktywne psy i zrelaksowanych pasterzy zganiających stada na wieczorny wypoczynek. Na szczycie czekał nas bardzo miły i typowo schroniskowy wieczór z górską kwaśnicą, zimnym piwem (które trzeba tam przynieść samemu, bo w tym schronisku nie sprzedaje się alkoholu) i wesołymi grami.

Rano został nam już tylko szybki marsz niebieskim szlakiem do Rezerwatu Wysokie Skałki i najwyższy szczyt Pienin, Wysoką, kilka pamiątkowych zdjęć i zejście tą samą trasą w stronę Szczawnicy. Po drodze obowiązkowo zatrzymaliśmy się w bacówce na kubek żentycy i kawałek owczego oscypka. Mimo, że wyszliśmy stamtąd mocno pachnąc dymem, fajnie było zobaczyć jak powstają te smakołyki!
Końcówka trasy, niebieskim szlakiem po grzebiecie i potem żółtym przez Szafranówkę i Palenicę (chociaż niektórzy zdecydowali się schodzić na przełaj) była wyjątkowo piękna - pogoda dopisywała, widać było Trzy Korony w oddali, znów mijaliśmy stada owiec i było nam po prostu dobrze!

zula - 2014-07-13 11:53
Piękne górskie krajobrazy...!

zuzkakom
zuzkakom - 2014-07-13 12:05
3 szczyty w jeden weekend, ładny start!

BoRa
BoRa - 2014-07-13 12:47
Szłam tamtędy trzy dni wcześnie! Psy te same, pod tym samym drzewem :-).
i bacówka z oscypkiem - pychota prawda?
Fajnie tak powspominać :-)
Szkoda tylko, że nie zajrzeliście do wąwozu Homole - pięknie tam. (choć domyślam się że blisko masz, pewnie nie raz tam byłaś).

marianka - 2014-07-13 12:54
Dzięki;)
BoRa: byłam, ale bardzo dawno temu;) Wiesz jak to jest - wszystko piękne, co blisko zwiedza się albo na szkolnych wycieczkach, albo z gośćmi;)

danach
danach - 2014-07-15 22:13
Ale śliczne zdjęcia, niesamowite tak chodzić tą samą trasą, a nie lepiej się umówić wcześniej :)

Eugene
Eugene - 2014-07-16 19:06
Wysoko – brawo, a żętyca i oscypki prosto od bacy smakowita rzecz.

mamaMa
mamaMa - 2014-07-20 11:30
Cudnie!
Czerwiec pyszni się latem, lubię ten miesiąc za taką właśnie jego "barokowość".
I gratuluję kolejnego szczytu:-)

BPE
BPE - 2014-07-27 23:52
tak......te najbardziej klimatyczne bacówki są właśnie w Pieninach........te małe górki są prześliczne, ale najpiękniejsze jesienią.....

hej,
super zdjęcia! Gratulacje takiej wspinaczki, a co powiesz o wizycie na Kaszubach? Jeśli lubisz spokój, ciszę oraz przyrodę to zapraszam do Wejherowa. Miasto położone zaledwie 25 km od polskiego Bałtyku, multum atrakcji dla każdego, miejsce stawia na relax oraz wypoczynek. Może się skusisz? Zajrzyj: http://www.wejherowo.pl/

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024