Geoblog.pl    marianka    Podróże    Miasto, które nigdy nie śpi - Nowy Jork i okolice    Deszczowy Nowy Jork

Deszczowy Nowy Jork

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, New York

Tym razem Nowy Jork był deszczowy.
Wielkie aleje spowite mgłą, ociekające wodą, jak zawsze pełne ludzi, teraz schowanych pod wielkimi parasolami. Taksówki, których jakby więcej, dodawały swoje klaksonowe trzy grosze do deszczowego rytmicznego bębnienia o bruk. Samotna budka z hot dogami i małym parasolem tworzyła niewielką, suchą i ciepłą wyspę wśród tej szarej powodzi.
Nawet Central Park jakby zatrzymał się w zamyśleniu, schodząc milionami drobnych gałązek do burych kałuż. Po wszędobylskich wiewiórkach dziś ani śladu!

Doszczętnie przemoczona powoli sunęłam Piątą Aleją, uważając, żeby nie nadepnąć na łączenia wielkich chodnikowych płyt.
Czy to możliwe, żeby nie móc znaleźć tu normalnej, przytulnej kawiarni?

Gdy zadzierałam głowę widziałam wieżowce ginące w ciężkich, nisko zawieszonych chmurach. Gdy patrzyłam w dół, widziałam miasto odbite w kałużach jak w krzywym zwierciadle. Dookoła mnie wibrował tłum parasoli, pośród którego tylko rodzina kaczek i kilkoro medytujących w parku joginów zachowała swoją spokojną godność. Opuszczone ławki, przemoczone stoliki, przygaszone parki...
taki był majowy Nowy Jork.

marianka - 2013-07-24 04:59
Przepraszam za tę mała amerykańską przerwę. Już niedługo znów wrócimy na Białoruś!

zula - 2013-07-24 07:32
I w deszczu jest piękno- zdjęcia fantastyczne !

mamaMa
mamaMa - 2013-07-24 09:41
Deszowa atmosfera oddana w slowach i czarno-bialych zdjeciach przy obecnych upalach niemal do pozazdroszczenia...
Deszcz ma swoje uroki i tajemnice dla wtajemniczonych;-)

BoRa
BoRa - 2013-07-24 09:53
Pomysł na czarno białe zdjęcia do deszczowej pogody genialny!
pozdrawiam
BoRa

lorien
lorien - 2013-07-27 01:19
chyba wyrosnie z Ciebie poetka;)

mirka66 - 2013-08-08 20:21
Uwielbiam zdjecia czarno-biale.Te sa super.

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024