Geoblog.pl    marianka    Podróże    Na kołach za koło - rowerem na Nordkapp    100 pomyslow

100 pomyslow

Norwegia
Norwegia, Alta

... jak uniknac Zmuly!
Po wczorajszym wstrzasajacym wieczorze, postanowilismy wymyslac codziennie sobie mase zajec, aby chlopcy nie zostali juz wiecej zaatakowani przez Zmule.
Dlatego tez wiekszosc dzisiejszego dnia spedzilismy w Alcie. Zaczelismy od zakupow, gdzie po tym jak zachwycilismy sie juz wszystkimi koszmarnie drogimi i pysznymi ciastkami, kupilismy sobie 10ciopak tanich lodow smietankowych i zjedlismy caly od razu. Pycha:D
Potem tradycyjnie wizyta w bibliotece i spacer po miasteczku, ktore nie zachwyca. Gdzies na laweczkach zrobilismy sobuie najgorszy obiad tej wyprawy - rozgotowal nam sie makaron i wyszla pulpa maczno-tunczykowa. Odiwedzilismy tez swietny sklep z tanimi, starymi plytami winylowymi.
W miedzyczasie pogodasie poprawila i wyszlo slonce. Wieczorem przejechalismy jeszcze 70 km z przystankiem na plazy. Odkrylismy nowy smak, ale nic wiecej nie powiem, bo po powrocie do Polski zakladamy biznes - firme przekaskowa:)

stock
stock - 2013-02-11 22:11
Jej, nie zobaczyliście w Alcie słynnych naskalnych rysunków siedząc tam cały dzień?

marianka - 2013-02-11 23:46
Wiem. To jedna z najgorszych wtop jakie zaliczyłam w życiu. Od tej pory nigdy już nie dałam się porwać spontanicznym zachętom moich kolegów, aby nic nie planować w podróży!!

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024