Geoblog.pl    marianka    Podróże    Kawaii - Róża w Japonii    Najwyższy szczyt
2017

Najwyższy szczyt

Japonia
Japonia, Fuji

Wizyta w Japonii jest niezaliczona bez popatrzenia, choćby z oddali, na majestatyczną sylwetkę jej najwyższej góry, Fudżi.
Jej często ośnieżony, wyjątkowo zgrabny wierzchołek (w końcu to aktywny wulkan) od wieków był przedmiotem czci, miejscem pielgrzymek i stanowił inspirację dla artystów wszelakiej maści. Nie wierzę, że jest tu ktokolwiek, kto nie widział nigdy obrazu lub zdjęcia Fudżi (najlepiej z kwitnącą wiśnią na pierwszym planie).

My również nie oparliśmy się urokowi tej góry.
Ja niestety musiałam zadowolić się spoglądaniem na nią spod podnóży - 3776 metry n.p.m. to za wysoko, aby wybrać się tam z maleńkim niemowlakiem, a moja całodzienna wyprawa bez Róży nie wchodziła w grę ze względu na częste jeszcze wtedy karmienie piersią. No cóż, co się odwlecze, to nie uciecze :)

Naszą reprezentację stanowił więc Rafał. To jak mu poszło zdobywanie Fudżi (a mi zmaganie się z trudami macierzyństwa) zobaczycie w kolejnym odcinku filmiku. Zapraszamy!

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2019-02-05 09:44
Dwa światy...pasja i wędrówka oraz nowe życie !
Góra zdobyta - Gratulacje!
Róża w oczekiwaniu na Tatę ...płaczliwa i zupełnie się nie dziwię :)

marianka - 2019-02-05 09:46
Hehe, może filmik tego nie oddaje, ale to nie płacz - Róża ćwiczyła jakieś dziwne skrzeki całymi dniami i naprawdę trudno było tego słuchać :)

zula - 2019-02-05 11:57
...może gaworzyła po japońsku ?!

mamaMa
mamaMa - 2019-02-05 14:29
Taka lekkosc muzyczna i taki wyczyn - gratulacje:-)

A Roza jak najbardziej cos przyswoila z nowego jezyka;-)

migot
migot - 2019-02-05 18:48
Ha, też by mi było tych dwóch godzin snu szalenie szkoda ;)
Ale na przyszłość będziesz wiedzieć - jak przyjdzie Twoja kolei na Fuji :)

genek
genek - 2019-02-10 21:53
Gratulacje. U nas też tylko delegacja doszła na szczyt. Pola ugrzęzła gdzieś na 3100.

danach
danach - 2019-04-23 14:03
oj Fuji jest magiczna, nawet widziana z oddali :)

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024