Geoblog.pl    marianka    Podróże    Le Soleil Toute l'Année sur la Côte d'Azur!    High life, plaża i jazz

High life, plaża i jazz

Francja
Francja, Antibes

Antibes to...
początek piaszczystych plaż i opalające się kobiety, niemal w każdym wieku,
kolejna przystań luksusowych jachtów, choć tym razem jakaś bardziej dostępna, taka, że można usiąść na brzegu i bawić się w wybieranie tego, który się zaraz kupi, a w tych marzeniach w takim miejscu jakoś wszystko wydaje się bardziej realne,
to potężne fortyfikacje portowe, będące pamiątką po zbrojnej aneksji tego sabaudzkiego miasta dokonanej przez Francuzów w XV wieku, a później przebudowane przez najsłynniejszego francuskiego architekta, króla fortów - Vaubana,
olbrzymie statki na tle lazurowego nieba, wody i gór,
kawiarnie w cieniu platanów, domy tonące w kwiatach i już kwitnące (pozdrawiam nieszczęśnych maturzystów!) kasztanowce,
i szum morza, kolory południa i mocne światło, inspirujące Picassa do wykonania jego największych dzieł.

Antibes to...
miasto kontrastów,
miasto prażone słońcem z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty, które przy tej pogodzie wydają się pochodzić z innego świata,
siedziba rezydencji najbogatszych Francuzów otoczonych wysokimi parkanami, ośrodek francuskiego high-life'u w pobliskim Juan-les-Pins, a jednocześnie sypialnia pod gołym niebem należąca do rzeszy bezdomnych,
greckie Antipolis przekształcone w rzymski arsenał,
romańska wieża dawnej warowni Grimaldi zmieniona w pracownię, a następnie Muzeum Picassa z olbrzymią kolekcją jego ceramiki,
grube mury fortów i otwarta przystań,
aromat lawendy i szorstki zapach morza i ryb,
krzyki mew i festiwal jazzowy w cieniu piniowych drzew.

Cały świat w jednym miejscu.

BoRa
BoRa - 2012-04-25 21:23
Zulo,
Marianka od San Remo się oddala. Zgaduję, że będzie jednak Grasse :-)

zula - 2012-04-25 21:42
Marianka jeszcze nas zaskoczy !...
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia z Antibes...a może już odpoczywa po dniu pracy na blogu ? :)

marianka - 2012-04-26 01:03
Proszę bardzo, oto zdjęcia;)

marianka - 2012-04-26 01:38
Ha, Grasse musieliśmy ominąć, bowiem mieliśmy bardzo napięty program, ktory pchał nas dalej;)
Niestety za 3 godziny rozpoczynamy nową, nieco dalszą podróż, więc chyba będę musiała przerwać tę relację tutaj i... skończyć za miesiąc;)

zula - 2012-04-26 11:00
Zdjęcia piękne , na dalszy ciąg opisów poczekamy .
Szczęśliwej drogi i niech to będzie najpiękniejsza podróż życia !!! - Małgosia

mirka66 - 2018-04-11 20:32