Geoblog.pl    marianka    Podróże    Na kołach za koło - rowerem na Nordkapp    Summer in the city!

Summer in the city!

Norwegia
Norwegia, Tromsø

Rano skoro swit obudzilo nas koszmarne skrzeczenie. Najpierw myslelismy, ze to kolejna glupawka Rafala, jednak szybko okazalo sie, ze to mewy siedzace na namiocie. Polecam jako budzik:)
Zebralismy sie szybko i pomknelismy na kemping, ktory wygladal jak z amerykanskiego filmu dla mlodziezy:)
Tam sie wykapalismy, o czym od dawna marzylismy, zjedlismy wczesny obad i ruszylismy do miasta.
Tromso jest swietnie polozone - na wysepce Tromsoya w ciesninie miedzy wyspa Kvaloya i kontynentem. Otaczajace je gory razem z charakterystycznym trojkatnym mostem tworza dosc malowniczy widok. Samo centrum jest niewielkie, ale bardzo przyjemne. W malych, glownie drewnianych domkach jest masa kafejek i sklepikow. Powloczylismy sie po miescie, poszlismy na kawe do baru przypominajacego portowa knajpke i na dlugi spacer do ogrodu botanicznego. Czulismy sie tak czysto, ze az dziwnie. I pierwszy raz zrobilismy wiecej km na piechote niz rowerem:)

A potem nie pozostało nam nic innego niż zacząć żegnać się z Norwegią, fiordami i... rowerami. Zapakowaliśmy naszych wiernych towarzyszy do samolotowych luków i wróciliśmy do domu!

dominika
dominika - 2010-08-05 19:45
Dobrze pamiętam te mewy norweskie, strasznie dużo hałasu potrafią narobić;)

mirka66 - 2012-03-16 09:33
A kiedy bedzie ciag dalszy Norwegii ? Bo to chyba jeszcze nie koniec ?

marianka - 2012-03-16 09:39
Koniec, koniec;)
Potem już tylko samolot i do domu;) Ale nie chciałam robić takich sztucznych wpisów;)
Chociaż masz rację, dodam zdanie o tym tutaj, żeby było wiadomo;)

przebisniegi
przebisniegi - 2013-01-05 21:07
Fajną mieliście przygodę! Tylko pozazdrościć i naśladować! :D
ps. Wiwat "głupawki"! Zawsze to lepiej śmiać się "bez sensu" niż marudzić ze zmęczenia! Pozdrawiamy całą ekipę rowerową!;p

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2013-06-25 20:56
Piękna trasa i jesteśmy pod wrażeniem Waszych osiągów :)

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2013-06-25 20:57
A reniferowe poroże przyjechało z Wami do RP?

marianka - 2013-06-25 22:54
Dziękujemy! A poroże dojechało, a jakże!;)

Marianka

31.12.2021 - 01.01.2024