Geoblog.pl    marianka    Podróże    Arabia Szczęśliwa - Oman i Emiraty    Nowa stolica świata

Nowa stolica świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubai

Samolot obniżał lot, a my z nosami przyklejonymi do szyby zafascynowani śledziliśmy przybliżające się wieczorne miasto. Równe aleje, rzęsiście oświetlone pomarańczowymi latarniami, czubki wieżowców, ciemne o tej porze plaże...
Właśnie lądowaliśmy w mieście, które aspiruje to miana nowej stolicy świata, w Dubaju.

Plecaki mieliśmy pełne ubrań zakrywających ramiona, kolana i wszystko inne, a w głowach krążyły zasłyszane opowieści o drakońskim prawie tego kraju. O Brytyjczyku zaaresztowanym za to, że na jego ubraniach znaleziono kilka ziarenek zakazanego tutaj maku (w końcu to narkotyk!) i któremu nie pomogły tłumaczenia, że to tylko bułka zjedzenia w Londynie. O chłopaku, który trafił do więzienia za popiół papierosowy na bucie, w którym doszukano się 0.03 g konopi indyjskiej. O karze więzienia za wwóz nielegalnych leków i jeszcze kilka innych, równie nieprzyjemnych historii.

Przejęci wpatrywaliśmy się w szejków w tradycyjnych białych szatach rozmawiających przez najnowsze modele telefonów, zakutane od stóp do głów kobiety w butach takich, że zazdrość mnie zżerała, i w umieszczone gdzieniegdzie napisy, że Dubaj przeprasza za niedogodności związane z remontem lotniska, ale zajęty jest właśnie budową najlepszego aeroportu na świecie.

Co za miejsce! - zdążyłam tylko pomyśleć zanim na dobre zapadłam w arabski sen!

mamaMa
mamaMa - 2016-03-27 23:34
marianko, nowy kierunek, a jeszcze nie zdazylam poczytac o Jordanii i Nowym Jorku. SUPER - kraj kontrowersyjny, ale i fascynujacy, a w Twoim wydaniu zapewne bedzie wyjatkowy:-)

migot
migot - 2016-03-28 11:41
Widzę, że 2015 to eksploracja Bliskiego Wschodu na szeroką skalę ;) Czekam na wpisy!

zula - 2016-03-28 12:12
Gratuluje kolejnej wyprawy!
Jesteście niesamowici w swoich wedrowkach.
Pozdrawiam

tealover
tealover - 2016-03-29 08:13
Czekam z niecierpliwością na dalszy opis :))

stock
stock - 2016-03-29 17:52
No, wreszcie się doczekałem tej relacji :-) Z przyjemnością poczytam i powspominam.

BPE
BPE - 2016-03-30 09:43
matko jedyna- kolejna podróż....Ty masz czas pracować ?

marianka - 2016-04-16 19:18
@BPE: owszem, i to nawet całkiem sporo :) zresztą, jak sobie popatrzysz na daty moich wyjazdów, to zobaczysz, że po prostu mam straszne zaległości w relacjach :)

mirka66 - 2016-08-19 15:32
Super wyprawa.Moje marzenie.